| andrrei32111 a întrebat:

S-a aprobat legea cu 10 clase pentru permis? Sau o sa ramana tot cea cu 8? Cand se va aproba?
Funda!?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a "aprobat" nimic, nici nu a avut ce sa se adopte, nu a existat un asemenea proiect de lege. Si nici nu exista vreo prevedere legala cu 8 clase, legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii, important este sa stii citi si scrie.
Si nici nu o sa fie in viitorul apropiat, poate peste vreo 20 de ani, desi nu cred.
P.S. Cred c-am raspuns la zeci de intrebari pe aceasta tema si nu termin sa ma mai mir si sa ma intreb de unde luati aceasta informatie gresita.

| mgtow a răspuns:

Intrebarea asta e ca o fantoma care apare la ocazie aici, deja incepe sa enerveze cel putin pe mine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a existat nicio lege nici cu 8 nici cu 10 vreodată

| goguPatent a răspuns:

Niciodata avand in vedere ca nu exista nicio astfel de lege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este.