| Anonim959 a întrebat:

Scuterul meu nu mai porneste, bujia da scanteie (am si schimbat-o) dar nu imi uda bujia ...cand ii dau cu seringa de benzina in capul pistonului benzina ia foc dar motorul nu se aude cum ca ar da sa porneasca ...am observat ca ia foc fiindca nu am toba pusa, ce sa aiba de nu porneste? Multumesc!

5 răspunsuri:
| banud a răspuns:

Incearca sa speli carburatoru cu benzina si cu o pensula sa il cureti ca ca fi infundat si nu arunca la timp benzina sau nu arunca deloc incarca asa va merge 100%

| Anonim959 explică (pentru banud):

Ultimadata mi s-a oprit din mers si de atunci n am mai reusit sa l pornesc, crezi ca arr freo legatura cu carburatorul?

| banud a răspuns (pentru Anonim959):

Ai facut ce ti-am zis sa faci? Fa asa si daca nu merge scrie din nou si iti spun mai multe solutii da tu incearca prima data asa

| Anonim959 explică (pentru banud):

L am spalat, dar nimic...

| banud a răspuns (pentru Anonim959):

Am avut si eu probleme de genu
Am dat carburatorul jos l-am curatat l-am spalat si dupa l-am pus sus si merge si acum sar outea ca sa fie sâtele infundate