| lupumarius a întrebat:

Se mai pot înscrie mașini cu volan pe dreapta în România? Ca am văzut mai multe mașini cu volan pe dreapta cu numere roșii! Dau funda! Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca se mai pot inmatricula. S-ar putea sa fie o problema dupa ce Marea Britanie iese din UE, se poate ca atunci sa fie interzise in UE masinile cu volanul pe dreapta si sa fie obligatorie schimbarea acestuia pe stanga.

| mgtow a răspuns:

Daca nu poti (dupa 30 martie 2019) cand iese UK din UE, ai sansa sa o inmatriculezi pe BG e mai ieftin, le accepta cu volan pe dreapta si ITP-u se poate face in tara.

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Dacă nu o sa mai accepte ro nu mai accepta nici bg, va fi o legislație europeana, dacă va fi

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Atunci trebuie sa le interzica si pe alea din cipru sau honolulu. Nu cred ca o sa isi faca asa usor de cap cu legea asta. in caz contrar multi isi vor vinde masiniile pentru ca o conversie de volan e imposibila daca nu se gasesc toate piesele. La reprezentanta costa 6000€ conversia daca nu ma insel.

| Octavtpu a răspuns:

Din pacate se mai pot înmatricula