| Răzvan2k a întrebat:

sunt indecis în a alege golf 4 1.8t sau golf 5 gti, un sfat?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alege-l pe care-i mai ieftin.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golf 4 cu motor puternic e inutil.
Golf 5 gti e doar o idee proasta.
Dintre cele doua rele, macar 5-ul 'stă' pe drum.
Dar nu as da bani pe nici unul.
Golf 4 1.8t e cu siguranta mai fiabil, dar in afara de motor, nu se poate numi sport nimic de la ea.

| Uvuvwevwevwe a răspuns:

Motorul 2.0 tfsi de pe golf 5 gti are probleme cu consumul de ulei din fabrica(toleranta consum ulei admisa in cartea tehnica este de 1l/1000km) dar problema se rezolva cu schimbarea segmentilor(costa in jur de 2000-4000 lei depinde unde ii faci). Motorul 1.8t de pe golf este mai fiabil daca nu vrei sa mai bagi bani in modificari si alte treburi. Eu personal as alege golf 5 gti.