| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Știe cineva unde aflu ce motorina e buna pentru motorul mașinii mele, gen cifra cetanica?
Dau funda.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cartea tehnica al masinii gasesti toate consumabilele potrivite.

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai ceva gen Bugatti Veyron, bagă motorina aia normală, aia de-i mai ieftină!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa vezi detalii despre cifra cetanica la motorina in nicio benzinarie. Poti doar sa folosesti daca vrei motorina aditivata, premium, eu mai folosesc de la OMV MaxxMotion Performance Diesel.

Răspuns utilizator avertizat