| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! Știe cineva unde aflu ce motorina e buna pentru motorul mașinii mele, gen cifra cetanica?
Dau funda.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cartea tehnica al masinii gasesti toate consumabilele potrivite.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa vezi detalii despre cifra cetanica la motorina in nicio benzinarie. Poti doar sa folosesti daca vrei motorina aditivata, premium, eu mai folosesc de la OMV MaxxMotion Performance Diesel.

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai ceva gen Bugatti Veyron, bagă motorina aia normală, aia de-i mai ieftină!