| Luigi96 a întrebat:

Urmeaza sa dau examenul teoretic pentru categoria A2 si dupa urmeaza sa dau cel practic. Pentru examenul teoretic, adica sala, am invatat cam doua luni, chestionarele le fac pe toate corect. Aici nu am probleme, dar am mari emotii pentru examenul practic, mai exact pentru poligon, ca in oras nu e asa greu. As vrea sa stiu parerea voastra... As avea sanse sa iau sala? Iar la examenul practic, eu mereu fac S-urile si opturile la relantiu, adica nu accelerez deloc, iar ocolirile le fac in viteza, pe la 40km/h. Oare ma incadrez in timp? Ce sfaturi imi dati?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Te incadrezi la timp, dar S-urile nu se fac la relati, ci doar opturile. La viteza trebuie sa ajungi intr-a 3-a.
Daca esti atent, poti sa iei carnetul, dar nu te baza pe ce faci acasa, pentru ca acolo e alta atmosfera. Totul este sa fii atent.
Timpul este de ajuns, daca esti atent faci totul.
La traseu sa fii atent daca motorul are plinul facut sau nu, daca e facut, ai grija la balans pentru ca se va balansa mai tare si la inclinarile mai mari de genul S si 8 ai sansa sa o scapi. Daca e aproape gol va fi mai usoara si te joci cu ea din scarite, adica o balansezi cum vrei tu.
Nu te gandi la altii, nu te da mare, tu ai un scop si trebuie sa ti-l atingi! Bafta!