| Syrten a întrebat:

Urmează să dau orașul zilele astea, pentru permis și sunt foarte stresat și emoționat. Nu știu cum să mă calmez. Imi e să nu o gafez din cauza emoțiilor. Mă poate ajuta cineva cu un sfat ceva?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi cum e, toată lumea a avut emoții prima dată. E omenesc să te îngrijorezi puțin, însă nu exagerat de mult. happy
Te vei perfecționa pe parcurs. Oferă-ți șansa de a fi "prost".
Nu dai un test cine știe ce mare. Dacă ai fi chirurg și ar trebuie sa operezi un om, și nici atunci nu ar trebui sa te frămânți atât, din moment ce știi ce trebuie sa faci și ce nu.
Uite ca ma încurajez și eu când îți scriu rândurile astea. happy
Nu e capăt de lume. Și ai grija, dacă o sa tremuri și o sa pari agitat, o sa te intimideze polistul ( dacă îi stă în fire).
Gândește-te ca cel fața în căruia dai testul, a trecut și el prin asta. E un om și el. Nu trebuie sa tremuri nici sa te inspaimanti, pentru ca cu asta te vei sabota singur.
Respecta regulile, asigură-te, și îl vei lua! Succes!

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Respiră adânc și concentrează-te pe ce ai de făcut. Curajul nu înseamnă absența fricii, înseamnă s-o stăpânești. Iar asta numai tu o poți face.
Succes!
Și după ce iei permisul să fii responsabil în trafic. Sunt destui cretini pe străzi. happy

| Fabyana307 a răspuns:

Nu te mai gândi atât de mult la ce va urma. Iar cand ajungi acolo, încearcă să te simți în largul tau ca si cum ar fi masina ta.

| lvi7 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi pe condus.De gafat o vei face inevitabil insa depinde ce gafe.Succes!