| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Va rog frumos, am nevoie de un raspuns concret.
Scuzati categoria dar e cea mai populata, si chiar am nevoie de un raspuns.

Fac 18 ani in februarie si vreau sa ma inscriu la scoala de soferi.

As vrea sa ma lamuresc in legatura cu legislatia, eu ce trebuie practic sa invat? Legislatia (Art 2 etc.) si pe baza legislatiei pot sa ma apuc de chestionare? Codul rutier din 2014 a fost stabilit? Il gasesc la librarie? Am inteles ca in 2013 o carte foarte buna a fost cea de Marius Stanculescu :

http://www.librarie.net/coperta/pachet-noul-cod-185520.j pg

Ce trebuie sa i-au sa ma apuc de invatat, mi se pare aberant sa fac chestionare la nimereala, avand in vedere ca nu stiu foarte multe reguli de circulatie. Vreau sa ma apuc de invatat teorie inainte sa ma inscriu.

Multumesc anticipat. FUNDA.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa inveti legislatia la cursurile de la scoala de soferi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu un instructor auto, eventual unde vei face scoala.El este cel care te va ajuta si indruma.O seara buna.

| forceunleashed7 a răspuns:

Http://www.euroavocatura.ro/......izata_2014

Am gasit o varianta, este buna? Va rog un raspuns serios.