| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un chopper de 125cc. Ca incepator, ce echipament imi trebuie? De unde pot sa imi cumpar echipamentul din judetul Neamt?
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Adica cauti un elicopter mai pe romaneste vorbind? Chopper simplu asa zic oamenii de rand la elicopter, sau la elicopteru cu un singur rotor.In sf eu cred ca de aia nu ai primit nici un raspuns, pentru ca multi nu stiu cei ala, multi nu stiu la ce anume ai facut referire.Ai spus ceva legat de motor,adica poti intelege ca e ste vorba despre ceva motorizat, dar tot chopper li se mai zice si la motocicletele alea modificate, deci si alea au motor.Deci cauti elicopter,asta asa mai popular vorbind,sau cauti motocicleta? Se patre ca in limba romana se zice elicopter asa popular,in vorbirea curenta asta se foloseste, si tehnic chopper, pe cand la vorbitorii de engleza este tocmai invers laughing