| Aztecul a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Audi. Problema e ca sunt cam nehotarat. Nu stiu ce sa aleg. A4 sau A6 ( A4 B7 2006 sau A6 2006 ). Ambele imi plac foarte mult. Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. A4 este mai elegant, si mai bun pentru oras, consum mai mic, mai usor.
Ambele au aceleasi motoare pe ele, din contra pe b7 poti gasi si motorul de 170cai.
A6 c6 cel de 2. 0tdi, este super-ok, consum maricel, caroseria grea, cai putini(140) pentru aceea caroserie. Daca nu te deranjeaza consumul mare si lipsa de putere, dar vrei mai mult comfort mergi pe a6. Daca vrei si comfort si sa se miste decent masina, mergi pe b7. Ambele sunt masini foarte frumoase si fiabile, de preferat cauta cu injectoare Bosch. Eu sincer as alege A4, este si mai ieftin la intretinere

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A6 are nevoie de motorizare serioasa, asa ca iti recomand sa te limitezi la un A4 cu 2.0 TDI, dar verific-o in service calumea inainte de a o cumpara, ca motoarele alea au multe probleme ce nu se observa la testul de drum (turbine uzate, injectoare decalibrate, pompe de ulei macinate).

| Rux2000 a răspuns:

Ca si aspect a6 in rest nu stiu, nu ma pricep.