| lauboss a întrebat:

vreau sa-mi pun la masina mea bmw 320d faruri noi si alte stopuri mai jmechere si vreau sa stiu daca imi trebuie ceva omologare si daca vreau sa pun ceva la masina la ce piese imi trebuie?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai nevoie de hartiile corespondente unde spun ca implinesc conditiile prevazute de codul rutier si sant omologate, le vei primi dar inainte de a plati intreaba ca sa nu ramai cu unele neomologate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunt jmechere (neaparat scris cu j ) nu iti trebuie omologare, doar la alea smechere ai nevoie de omologare.

acum serios vorbind orice modificare la sistemul de iluminare are nevoie de omologare, pe care cel mai probabil nu o vei obtine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti boss cu piese jmechere, nu se ia nimeni de tine.
Pentru modificarile ce tin de jmecherie, se scrie numele jmecherului de la volan (preferabil porecla de sat gen Grasu, Giony, Alecsutsu, Yonica) si tine loc de omologare.

| Ene_Liviu_1993 a răspuns:

Modificarile aduse sistemului de lumini necesita autorizatie RAR!