| Ewals a întrebat:

Salut TPU vreau sa radiez o motocicleta dar nu sunt proprietar tatăl fiind decedat din pacate are cineva idee care sunt procedurile și costurile aferente? Mulțumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca proprietarul a fost tatal tau decedat si esti singurul mostenitor, atunci mergi cu certificatul de deces (original + copie) si radiezi.
Daca sunteti mai multi mostenitori, atunci trebuie facuta procedura notariala de succesiune si mostenitorul cui ii ramane motocicleta o va putea radia.

| UserRo10 a răspuns:

Certificatul fiscal necesar la radiere nu il poti obtine decat daca prezinti la primarie actul de succesiune prin care esti declarat mostenitor.

| punKreas2115 a răspuns:

Zi ca ai furato si gata