| Vali215 a întrebat:

Salut TPU! Vreau să vând o mașină cuiva pentru rabla. Am un matiz din 2004. Ce acte îmi trebuie și care sunt pașii pentru a o vinde?
Și ce bani credeți că ar merita mașina?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de actele masinii si sa faci un contact de v-c cu respectiul. Tu scoti masina de la taxe si impozite de pe numele tau el o trece pe numele lui si face transcrierea la politie si apoi treaba lui ce face cu masina o da la rabla sau nu. daca nu e in stare de functionare mai mult de 1500-2000 lei nu cred ca e cazul sa ceri.

| Vali215 explică (pentru suntserios):

Merge fără probleme, nu am mai folosit-o pentru că mi-am cumpărat alta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca masina e functionala, arata decent si are actele la zi de ce nu o vinzi cuiva? De ce pentru rabla? Sigur scoti mai multi bani

| Vali215 explică (pentru suntserios):

Nu arată tocmai decent, iar asigurarea și itp-ul nu-s valabile. Ies mai în câștig dacă o vând așa

| sierra1 a răspuns:

Prețurile in cazul ăsta, sunt de la 300 eu in sus, depinde de tine (cât știi să negociezi, să găsești cumpărător) cât de sus