| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce tip de antigel trebuie sa folosesc la un renault symbol 1.4 mpi (98 cai)din 2009? Mi s-a spus ca G12, dar nu stiu ce sa zic pentru ca este rosu iar la mine in vasul de expansiune este de un verde deschis antigelul( nu l-am schimbat niciodata in astia 6 ani, doar am completat). Am cautat in absolut toate cartile masinii si nu am gasit absolut nimic despre treaba asta sad

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Www.reno.ro
Intreaba acolo, te ghidezi macar dupa ce pun altii.

| Celcareajuta a răspuns:

Vezi ca e posibil sa fie gravat pe capacul vasului. G12 e cam cel mai folosit dar cel mai bine e sa il schimbi nu sa il completezi

| anonim_4396 explică (pentru Celcareajuta):

Da, pai asta e treaba, ca vreau sa-l schimb, ca pana acum l-a completat tata fara sa stie ca ala se schimba la 2 ani... Si cica de fapt era roz-rosu dar a completat el cu de-ala verde.