| cristiblogro a întrebat:

Vreau si eu sa stiu, in celelalte Tari din europa, cum se obtine permisul de conduce pentru categoriile c, c+e, in Romania iti trebuie 21 de ani, dar in celelalte tari?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu legislatia din Romania este aliniata la legislatia UE, deci sunt aceleasi conditii

| cristiblogro explică (pentru suntserios):

Ce crezi, va fi aprobata? Pentru ca nu mai am rabdare pana la 21 de ani :)) https://www.untrr.ro/......nisti.html

| suntserios a răspuns (pentru cristiblogro):

Habar nu am ca nu am legatura cu domeniul, dar sper ca nu. Totusi e o resposabilitate majora sa conduci 30t de fier pe o sosea