| AlexFTWgt a întrebat:

Salut tuturor! Am o intrebare, am un motocultor care eu ma plimb cu el, daca pun benzina cu ulei de 2t, ce as putea risca? Exista o metoda de a scapa de ulei-ul din benzina? Dau funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă are motor în 2 timpi, e ok.
Dacă e în 4 timpi, umpli bujia și supapa de evacuare cu calamină.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa cureti bujia ceva mai des, in rest nu se intampla nimic. Va scoate ceva fum.

Răspuns utilizator avertizat
| Ghengbeng18381 a răspuns:

Nu ai treabă, dar dacă nu e in 2 timpi ideal ar fi sa nu adaugi ca se depune pe supape.