| Georgy_Danny_1993 a întrebat:

Salut tuturor.am o intrebare la cunoscatorii in domeniu daca ma poate cineva ajuta....de curand am schimbat farurile masinii cele originale cu unele "daylight". totul bun si frumos merg toate pozitiile doar k la farul din stanga sta aprins numai pe faza lunga.cel din dreapta merge normal.am verificat toate sigurantele si sunt in regula.nu stiu ce sa fac...ma poate ajuta cineva? multumesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie verificat cablajul.
Daca nu te pricepi, du-te la un electrician, si ti-o face imediat.

| OldSoul a răspuns:

Verifica mufele de conectare intre far si instalatia electrica posibil sa fie un contact oxidat sau imperfect sau un fir intrerupt.