| Aries a întrebat:

Salut tuturor, am o mare problema cu un cielo: mi-a ars 3 pompe de benzina si nu ii gaseam problema, am pus-o pe a 4-a.Azi iarasi numai tragea pompa benzina (nu mai bazaia deloc), am batut putin in ea, tot nimic.Am desfacut-o si surpriza: sita pompei era plina cu mizerie, nisip, pamant, credeam ca am ars-o si pe asta, dar am deblocat-o cu un redresor; in fine ideea e ca trebuie curatat rezervorul ca sa nu dau 400 de ron pe unul nou, insa partea nasoala e cum sa il curat ca are o gaura ff mica (gaura pompei). Astept cat mai multe pareri/solutii, multumesc

Răspuns Câştigător
| Angel0 a răspuns:

Punem pariu ca rezervorul mai are si alte gauri, in special una mai mare prin care alimentezi?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu poti! Singura solutie ar fi NPL-ul care transforma totul in praf si le evacueaza pe pompa dar nu se mai gaseste de ani buni pe piata din Romania fiindca era extrem de toxic si daca atingeai mainile te ardea asa ca a fost interzis. Nu vad nici o solutie decat o pompa speciala pentru asa ceva si sa umplii cu apa de mai multe ori si sa tragi cu pompa pana scoti tot dar este de munca. Mai bine schimba rezervorul fiindca ce dai pe pompa + munca te duce mai scump si in service este tot cam asa!

| PetreConstanta a răspuns:

Dar ce ai tu in rezervor - parca esti la tratamentul cu namol rugina si apa da mai spun dar ce spui tu iarta-ma dar nu cred nimic- din ce an este 1600

| Andreiiii a răspuns:

Frate rezervorul se poate da jos si curatat de tine.Eu cred ca rezervorul tau a fost candva cotet pentru ca altfel nu aveai cum sa ai pamant si nisip rolling on the floor)