| Blackcasper96 a întrebat:

Salut tuturor. As vrea sa stiu daca cunoasteti un site cu informatii despre masini, pentru incepatori.ma refer, orice tip de informatii. Tatal meu se pricepe la masini si chestii de genul si mi-a spus cateva chestii, cum se foloseste ambreajul, despre motorina si benzina, avataje si dezavantaje, chestii de incepatori sa spunem, si sunt foarte atras de acest "subiect". Astfel as vrea sa aflu cat mai multe, multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa inveti ceva si nu sa pierzi timpul, intri aici www.enciclopedie-auto.ro/ si iei la rand toate sectiunile. Daca le inveti pe alea poti incepe practica, apoi eventual o facultate pentru chestii de finete si te duci sa faci masini pentru BMW si Maybach!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Pentru asta ajunge o discutie cu oricine are masina de mai mult de 3-4 ani si poti afla orice vrei!

| Blackcasper96 explică:

In nici un caz nu vreau sa fac masini... ci doar sa conduc eventual, asta la 18+. Masinile sunt doar un hobbie, nu vreau sa castig bani din asta. Oricum, multumesc mult, voi arunca un ochi pe acel site.