| Vlad162 a întrebat:

Salut tuturor! Vin si eu cu o intrebare simpla legata de combustibili. Dupa voi, la ce benzinarie este cea mai buna benzina din tara? Vad ca parerile sunt impartite, multi zic de OMV, altii de Mol. Unde gasesc cea mai buna benzina pentru masina mea?
Multumesc, astept raspuns si dau funda!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Degeaba repeti intrebarea, ca vei primi aceleasi raspunsuri.
Cum am mai spus, Petrom nu e ok, alimentez doar de la Socar.
Am 320. 000km in bord (nu stiu daca sunt reali), iar injectoarele mele sunt perfect echilibrate, DPF-ul curat. Deci sigur nu merg cu combustibil prost, altfel le aveam terminate la kilometrajul asta.

| relian a răspuns:

Eu cred ca problema este la tine nu la combustibili laughing ai mai intrebat asta odata, asa am impresia, ai fost nemultumit sau de ce ai revenit cu intrebarea?

Unde gasesti tu cea mai buna benzina pentru masina ta laughing sa inteleg ca fiecare masina e cu benzina lui sau cum?
Cred ca te obsedeaza chestia asta cu benzina laughing esti stresat sau ce?

| UserRo10 a răspuns:

Este simplu. Pe langa specula de aici din comentarii eu o sa las un clip pe Youtube cu teste fizice facute cu diversi carburanti din RO

https://www.youtube.com/watch?v=3B7Wov8NiYQ&ab_channel=LaGarajShow

| UserRo10 a răspuns:

Este simplu. Pe langa specula de aici din comentarii eu o sa las un clip pe Youtube cu teste fizice facute cu diversi carburanti din RO
https://www.youtube.com/watch?v=X4MRTYl_Sa4&ab_channel=LaGarajShow

https://www.youtube.com/watch?v=3B7Wov8NiYQ&ab_channel=LaGarajShow

| Adrian5575 a răspuns:

Parerile sunt diferite deoarece nu conteaza daca statia este OMV, Lukoil, Petrom etc. Conteaza doar statia in sine. De exemplu, in zona mea, cea mai buna statie este de la Lukoil, dar in alta comuna/oras Lukoil este cel mai varza. Conteaza conducerea de la acea statie si cat de des curata tancurile de combustibil.

| Mirelawdym a răspuns:

Eu, ca femeie, recomand sa bagi din Petrom! Cea mai buna motorina! Eu am un audi a4 tractiune fata care il folosesc doar pentru rulota si merge perfect cu motorina de la Petrom! si pretul de asemenea este unul convenabil. In schimb, la Lukoil se baga apa in combustibil!