| FlorinZEW a întrebat:

Salut tuturor.
Vreau sa imi cumpar si eu un BMW e36 (pisicuță) si masina are numere de Bulgaria.
Eu vreau sa va intreb acum ce acte ar trebui sa imi dea proprietarul actual al masini pentru a inscrie masina pe Ro.
Sau ce acte ar trebui sa imi dea să pot circula cu masina in Romania cu numere de Bulgaria fara probleme?

Vreau sa aud ambele raspunsuri.
Va multumesc pentru timpul acordat

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

O poti inmatricula pe RO acum este gratuit!

| FlorinZEW explică (pentru Simpatic):

Dar ce acte imi trebuie daca maina e pe Bulgaria? Cartea masini, talon si act de vanzare cumparare. Atat stiu eu.

| Simpatic a răspuns (pentru FlorinZEW):

Procura notariala ca sa poti intra-iesi din tara?

4 răspunsuri:
| 8SlimShady a răspuns:

Nu va mai luati toate rupturile sa umpleti tara de noxe, doar pentru ca scrie "bemveu" pe ele

| FlorinZEW explică (pentru 8SlimShady):

Eu vreau sa o fac proiect, nu imi iau masina "doar sa am BMW".
Daca nu esti pasionat de asa ceva nu o sa intelegi. Apreciez raspunsul oricum.