| IulianOvidiu a întrebat:

Salut tuturor! Vreau si eu sa stiu daca pe autobuz primesc reducere de bilet daca am carnet de elev.

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da, numai daca ai abonament la acel autobuz pe ruta respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, de la oras la oras. Sinr orase unde au gratuitate, orase care dau abonament cu reducere si, orase care nu dau nimic. Intreaba la un chiosc de bilete. Dar, ca sa beneficiezi de ceva, trebuie sa locuiesti acolo. In alta parte nu primesti nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| 4BubaNeagra a răspuns:

Doar pe tren si metrou primesti

| thegeaba a răspuns:

Da, poti sa-ti faci abonament cu reducere. Dar depinde de oras.

| Simonaaioana26 a răspuns:

Doar daca iti faci abonament s-ar putea sa primesti reducere.

| IulianOvidiu explică (pentru Simonaaioana26):

Am inteles, dar de exemplu daca eu vreau sa plec din Buc spre BV primesc vreo reducere pe autobuz cu carnetul de elev?