| Tudortttt a întrebat:

Un amic ma tot bate la cap ca sa il ajut sa isi faca o evacuare anti lag sau popcorn (pocnituri si flacari) pe o bora de 1.6i,eu am incercat sa îi spun ca nu cred ca e posibil pe 1.6 si din cate stiu nu e de ajuns doar evacuare ci trebuie si soft, masinile pe care le-am vazut pe net sunt de la 1.8t in sus, daca stiti cum se face pe motor de 1.6 sa imi spuneti si mie ce trebuie facut.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Anti-lag la o masina non-turbo?

| Tudortttt explică (pentru Simpatic):

Eu incerc sa fac ceva, ii dau catalizatorul jos, absolut tot, ii pun teava absolut dreapta si caut o solutie in asa fel sa imi pice benzina pe esapament

| Simpatic a răspuns (pentru Tudortttt):

Am inteles ce vrei sa faci, dar nu este legal, cand ai renuntat la catalizator norma euro a picat, si nu ne gandim doar la o verificare RAR de rutina in sosea ci si la ITP pe care nu il va mai trece.
E misto daca ai aptitudini de astea de mesterit la masini, dar acel 1.6i nu este o masina cu potential de tuning happy

| danutzu96 a răspuns:

Spune-i sa stea cuminte daca vrea sa mai foloseasca masina aia pe drumurile publice. Cu nenorocirea aia de modificare (imbecila dupa parerea mea ) te agata RAR-ul imediat si ramai fara talon. Nu inteleg de ce unii oameni au placerea tampita de a auzi zgomote puternice de la evacuare….

| Tudortttt explică (pentru danutzu96):

Masina nu este folosita zi de zi, este scoasa doar duminica cand iesim,, ca baietii,, Si gusturile nu se discuta, eu de exemplu caut sa cumpar un 1.8t de la vag pentru a putea sa îi fac modificarile necesare pentru rateuri

| danutzu96 a răspuns (pentru Tudortttt):

Circuli cu ea pe drumurile publice, ca sa nu mai zig de zgomotul ala tampit. La ceilalti din jur nu va ganditi? Hai sa gaurim toti tobele si sa le facem sa sune a petarde de revelion...

| Tudortttt explică (pentru danutzu96):

Poate tu ai mai multi batrani prin zona,majoritatea chiar te opresc sa te intrebe ce i ai facut ca suna prea frunos, ba alti te pun sa le pocnesti pentru ca le place cum suna, bine mai sunt si oameni ca tine care nu le convin toba sport, folii pe faruri si stopuri, semnalizarea aprinsa in permanent pe pozitie, folii pe toate geamurile, faruri cu xenon etclaughing