| banditul007 a întrebat:

Un BMW 530d 2005, pentru începător e bine?

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca isi vede de treaba lui, da.
Daca are adrenalina in sange, nu e bun nici pentru el nici pentru altii!

| banditul007 explică (pentru ROB3RT89):

Nu am adrenalină în sânge. Nu vreau să mă dau mare și tare că am BMW sau chestii din astea

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Un opel astra, maestre; indemanarea nu se capata pe internet. parerea mea

| CleanHeart a răspuns:

Da
O seara buna

| sorinake a răspuns:

Nu mai vorbim ca bmw-ul are tranctiune pe spate, ceea ce poate fi destul de greoaie de controlat pentru un incepator.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru sorinake):

Puterea raportata la greutatea masinii este baiul; nu tractiunea spate

| sorinake a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Corecta observatia.
Raman insa la parerea ca pentru un incepator nu este cea mai buna masina.
Sunt de acord si cu Robert ca pana la urma tine si de comportamentul soferului.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru sorinake):

Cu o experienta de peste doua milioane de Km pe 2, 4, sau mai multe roti si cu o practica de instructor auto unde toti au luat examenul din prima si inca nu au evenimente rutiere : nu face balet cu profesorul de dans, in materie de sisteme de tractiune ideale pentru incepatori sau avansati.winking tongue

| Adiadictie a răspuns:

Nu este bine pentru ca bmw e o masina prea puternica. ala e bun pentru drumuri lungi pe autostrazi. in oras sunt indicate masinile mici si economice.

| banditul007 explică (pentru Adiadictie):

Eu sunt de la țară, și oricum mai întâi fac drumuri lungi 50-60 de km ca să mă obișnuiesc cu ea. Banii nu sunt o problemă pentru consum

| EuDOarSieu a răspuns:

Am auzit că are cai nărăvași, ai grijă să nu-i scapi din ham și să rupi vreun stâlp sau ceva.

| farryx a răspuns:

Daca nu esti tentat sa ii dai gas din prima si o ti usor prin curbe, ar trebui sa fie ok. tinand cont ca are tractiune spate, pentru un incepator e destul de nasol. Mai ales ca sunt si piesele destul de scumpe... Poti pentru incepator in banii pe care ii dai pe bmw, poti sa iti iei mazda 6, nu sunt nici piesele foarte scumpe, masina e fiabila, trage bine, se tine super bine pe asfalt si gasesti cu tractiune fata sau integrala in 7000, banii pe care ii dadeai pe bmw.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru farryx):

Te arde la consum, aestre. in rest ai punctat excelent