| Începătorul988 a întrebat:

Voi ce becuri folositi la masina dvs? Ce imi recomandati fara erori in bord, sau altceva, cu vizibilitate mai ok? Masina in cauza un Audi A3, modelul euro4, fara faruri/stopurile pe led.
Faruri/stopuri/placute de inmatriculare.

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e în regulă să modifici sistemul de iluminare.
Dacă vrei să să faci un "upgrade" te-ai putea concentra pe un sistem audio tare (dacă ești pasionat)

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Salut. Sincer, ma multumeste sistemul audio (fiind BOSE), nu simt nevoia de mai mult. Cat despre faza lunga... Nu prea se observa diferenta dintre cea scurta si cea lunga. happy

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Da, BOSE e tare!

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Oglinda farului e în bună stare?

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Da. Putin matuita, dar nu cred ca ar afecta extrem de mult.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Lipsa luciului oglinzii poate fi cauza - "Nu prea se observa diferenta dintre cea scurta si cea lunga. "

| Începătorul988 explică (pentru sierra1):

Salut. Farul este matuit extrem de putin, nu cred ca ar face aceasta diferenta.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

Ok, atunci dă-i 'nainte!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Folosesc becuri de far la nimereala, sub 20 de lei bucata. Am lupe, ma tenteaza sa le trec la LED sau xenon.
Pe spate, becuri clasice, mai putin la numar si mers inapoi, unde am module SMD puternice.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca pun becuri mai low cost am eroare in bord.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Începătorul988):

Daca pui becuri de puterea corespunzatoare, nu ai nici o eroare.
Eroare ai de la becurile neconventionale.

| OldSoul a răspuns:

Din ce stiu eu din alta intrebare, tu ai bi-xenon, deci ar trebui sa precizezi asta, daca vrei un raspuns eligibil.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Am uitat sa mentionez. Mersi frumos.

| OldSoul a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu ti-as recomanda niste becuri Osram Xenarc.
Dar trebuie sa vezi ce tip de becuri ai tu, d1s, sau d2s.
In orice caz, ar trebui sa te asiguri intai ca lupele, sunt bune, si respectiv ca farurile sunt reglate bine.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Farurule sunt reglate bine. O saa uit zilele astea de becurile pe care mi le-ai recomandat

| 07gabriel07 a răspuns:

Depinde ce lumina vrei sa fie calda sau rece. Eu folosesc osram night breaker lase. Sunt h7 si nu pun probleme sistemului de iluminare ca unele xenoane de exemplu.