| Începătorul988 a întrebat:

Voi de unde alimentati cel mai des? Care e cea mai buna motorina pentru un Audi a3 8p 2008 2. 0tdi 170cai, euro4.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E leclerc (francez) bag benzina 98 - 1 data pe luna ma tine 30 zile si ma costa 66€ plinul

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Pe mine un plin ma tine maxim o saptamana jumate...

| mgtow a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu merg numai sambata si duminica cu masina

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Eu merg zilnic, peste 50km/zi.

| mgtow a răspuns (pentru Începătorul988):

3.500 km saptamanal cu tiru bag

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Ehe, cu tiru' alta distractie. Plateste firma motorina. happy
Si eu as vrea sa ma duc pe duba pe 3.5, dar nu ma acceapta nimeni un incepator cu cateva luni de experienta. sad

| mgtow a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu te angajeaza pentru ca au primit cateva cuie in cap cu aia electrica care le infige si nu isi da seama ca un incepator trebuie sa inceapa de undeva. Curand o sa plec in GB pe tir sa duc containere intre porturi navale. Nu sant asa multumit de firma unde lucrez si e straina.

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

As munci si 2/3lunii gratis, pentru a prinde experienta. Dar nimeni nu vrea... Fug firmele de incepatori de parca...
La ce firma lucrezi, si in ce tara?

| mgtow a răspuns (pentru Începătorul988):

O firma spaniola din tara ei de origine, nu dau multe detalii ca sa nu vada dusmanii mei

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Si eu nu gasesc una-n Romania. laughing)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In ultima vreme am alimentat de la "tigan", ca avea si niste datorii la mine. O da la 4 - 4.5 lei litrul, si mai baga si bonusuri, ca-s canistrele umflate laughing
In rest, Petrom, Socar, Rompetrol, Mol... Fara Lukoil sau SRL-uri.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

laughing) nu face si la mine niste datorii? Mai ales daca-i evo plus. laughing)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu e evo plus, e standard, si nu as baga in masini mai noi...
A mea e cu injectie clasica, ca la tractor, nu se intampla nimic, dar cele cu injectie common-rail se duc urgent de la motorina plimbata in canistre.

| Începătorul988 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

A mea e pd... este cel euro4.

| Frank51 a răspuns:

Tu ai incercat de la mai multe si ai vazut vreo diferenta? Eu sincer nu am incercat de la toate. Deci nu pot sa iti spun daca este una mai de calitate, dar iti pot spune ca diferenta de putere intre diesel standard si diesel extra nu exista! O fi doar diferenta de calitate, ungerea la injectoare sa fie mai buna.

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Am incercat de la diverse benzinarii, diverse "marci" de motorina. Nici-o motorina, nici la consum, nici la cum trage masina. Ma refer la Mol, Petrom, rompetrom, la lukoil n-am incercat.

| OldSoul a răspuns:

Eu personal alimentez doar (in 90% din timp) de la Mol, cu motorina EVO PLUS.
Alimentez asa de vreo 3 ani, indiferent cu ce masina merg.
Sa zic ca in 10%din alimentari, am alimentat din alte statii, cand nu aveam un MOL pe aproape.
Si sunt destul de multumit, bine, si pretul e putin mai ridicat, poate justificat, poate nu.
Cel putin mine, imi pare ca trage si masina ceva mai bine cand o alimentez cu EVO PLUS, acum, poate e imaginatia mea de vina.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Am alimentat, aproximativ jumatate de rezervor cu evo plus, iar cealalta jumatate aveam de la petrom. Posibil de asta sa nu fi simtit eu absolut nici-o diferenta...

| OldSoul a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu stiu, poate nici nu exista o anume diferenta.
Aia e, eu ma simt mai bine stiind ca i-am dat motorina buna.