| ionutmihai21 a întrebat:

Salut, vreau sa achiziționez un autoturism opel astra h(înscris in Romania) ce fel de acte trebuie sa dețină vânzătorul?

Răspuns Câştigător
| Motisor a răspuns:

Cartea tehnica, talonul, sa iti de-a fiscal nu dai banii pana nu iti da fiscal, nu te lasa intimidat ca vezi ca trebuie sa vina după nu stiu ce zilr, trebuie sa faci contract vanzare cumpărare (posibil sa fie pe aceiasi foaie cu fiscalul), sa iti dea cheile vezi sa aiba cheie de rezerva daca nu mai trage de pret, e bine dacă are asigurare ca sa nu o faci tu pe banii tăi (depinde de pret), sa aibă ITP valabil și sa iti dea hârtia, vezi sa aibă roata de rezerva, eventual si sculele pentru a o schimbă ca e normal să ai acolo un cric si o cheie, daca nu trage la pret nu te lasa. Rovinieta sa verifici dacă o are, daca uleiul consumabilele sunt schimbate cum trebuie(macar dacă sunt schimbate cand o cumperi tu)

| Motisor a răspuns (pentru Motisor):

Am vrut sa zic cartea de identitate, neaparat asta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Civ
talon cu itp facut
asigurare daca vrei sa folosesti masina pana o treci pe numele tau
fiscalul sa poata sa ti-l dea pe loc