| YoChriss a întrebat:

Vreau sa caut o roata de rezerva potrivita pe net si nu stiu ce sa scriu... rotile din fata au niste numere, iar cele din spate alte numere. Cum trebuie sa caut? Am cautat si cu numele masinii. FUNDA!

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Roata de rezerva este pentru ca, in caz de pana sa te deplasezi pana la o vulcanizare. poti lua una medie, adica aleatorie.

| YoChriss explică (pentru express11):

Rog administratorii acestui site sa nu considere acest raspuns pentru acordarea premiului zilnic, deoarece:
1. Stiu si eu ce este o roata de rezerva si ce face, daca nu stiam nu mai intrebam unde gasesc una, ci ce face una.
2. NU pot lua (ex. roata de tractor) sa o pun la o masina, deoarece express11 a spus: poate fi o roata aleatorie.

| express11 a răspuns (pentru YoChriss):

Ahaha.aleatorie dintre toate dimensiunile pe care le ai pe masina.doar nu vei pune una de kart...si nici nu vreau premiul, pe bune.

| YoChriss explică (pentru express11):

Asta am si mentionat in intrebare, ca nu ma pricep si nu stiu cum sa caut...

| express11 a răspuns (pentru YoChriss):

Si eu ti-am raspuns, nu am chef de bascalie, dar tu daca vrei sa intelegi altceva...bafta!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa afli distanta dintre prezoane in primul rand.
Ea e notata sub forma 4x100, 4x107, 5x100... Prima cifra reprezinta numarul prezoanelor (de regula 4 sau 5 la masinile mici), iar valoarea mai mare distanta dintre ele.
Pe cauciucuri nu scrie nimic despre distanta dintre prezoane, doar dimensiunile cauciucului, care te pot ajuta doar pentru a gasi inaltimea corecta.

| dassy a răspuns:

Cauta pe OLX.com big grin

| YoChriss explică (pentru dassy):

In primul rand, rog administratorii acestui site sa stearga acest raspuns, deoarece incalca regulile site-ului, fiind un raspuns foarte scurt.
In al doilea rand, site-ul este olx.ro nu.com.
In al treilea rand, am mentionat in intrebare ca am cautat pe internet, dar nu stiu cum sa caut pentru a gasi anvelope potrivite, iar MariaUnicorn nu a citit intreaga intrebare.