| AndreiTex a întrebat:

Salut vreau sa cumpar o masina inscrisa pe Romania de la cineva problema e ca nu e pe numele lui el a facut procura de cumparare vanzare, ce trebuie sa fac sa pot merge cu ea? daca mi-o radiaza propietarul? Helppp

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca este mandatant, o poti trece pe numele tau.si poti sta linistit. daca are litigiii-banca, sechestru, etc, este treaba ta daca o platesti si faci contract de mana.are toate actele, inclusiv carte de inmatriculare?

| AndreiTex explică (pentru express11):

Da are tot ce trebuie, si cum o trec pe numele meu trebuie sai caut propietarul?

| express11 a răspuns (pentru AndreiTex):

Daca are de la notar act-mandatant-ii spune, el poate face orice fara proprietar.numai cu act de vanzare cumparare de mana-nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa o inmatriculezi pe numele tau asta trebuie sa faci.