| sandwich a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar un audi a4 din 2006 si nu are navigatie, cum pot sa stiu daca pot monta ulterior navigatie pe el sau nu. Ma refer la navigation plus de la audi.
Cat ar costa manopera in cazul in care se poate monta?
Multumesc.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Se poate monta dar costa navigatia daca vrei neaparat Navigation Plus este 2102 euro noua comandata de la Audi, plansa de bord schimbata, cabluri dar alea nu sunt o problema, un alt soft al computerului de bord, te duce pe la 4000 de euro si nu merita. Manopera nu sare de 100-150 de euro dar te rup piesele!

| 0rlando a răspuns:

Costă prea mult modificările, după cum a spus și FurtunaDiesel, e mult mai simplu să-ți cumperi un sistem de navigație la 500 de lei din orice magazin de electronice.
Dacă vrei navigație de fițe, îți recomand asta :
http://www.be-loud.ro/produse/DVD_-_TV_Auto/ALPINE/IVA-D106R/
împreună cu asta :
http://www.be-loud.ro/produse/DVD_-_TV_Auto/ALPINE/NVE-M300P/

| relian a răspuns:

Nu cred ca poti modifica pentru ca modelul este diferit, adica plastic bordu, si restul cum sint asezate.Nu crezi ca e mai simplu sa cumperi un GPS dai 50$ si ai rezolvat problema.Ori de ce nu cumperi o masina care are navigatie si ai terminat povestea.Banii aia care ii folosesti pentru a face modificari, piese, manopera mai binme ii pui si cumperi masina cu navigatie dea gata.Si apoi computerul de bord cum vede navigation plus ala daca in program el nu are asa ceva.Te legi la cap fara sa te doara se pare.Nu te duce la 4000 de euro alt soft dar oricum puse toate gramada e cum zic cumperi masina cu navigation pe ea si gata.Sau daca o faci la dealer poate te duce cit spune diesel ca aia au niste preturi de mai cumperi inca o masina cu manopera si piese de la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti! Nu iti schimba nimeni bordul. Eu stiu ca navigatia plus are ecranul mult mai mare decat cel normal!