| Gabriel_Ganea_1995 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar un Fiat Punto an 1996-1997 - Euro 2 cu motor de 1.2 Benzina. Precizez ca masina nu este inmatriculata si se vinde la pretul de 600 Euro, as dori sa stiu daca merita investitia cu inmatricularea, cam cat ar costa cu tot cu RAR si toate actele sa fie circulabila. Daca a trecut cineva printr-o astfel de experienta cu prima inmatriculare sa ma ajute va rog. Sunt in dubii daca merita aceasta masina banii astia. Multumesc

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca iti place culoarea sigur ca merita.

| ovidiu68 a răspuns:

Aici ai cam tot ce trebuie sa stii despre inmatriculare si costuri :http://www.cristianscutariu.ro/......la-masina/
Iar taxa de prima inmatriculare este in jur de 435 de euro.

| cristian82 a răspuns:

Daca nu te pricepi sa repari masina sfatul meu este sa nu o cumperi. O rabla trebuie intretinuta si reparata constant. Daca nu te pricepi la reparat o sa trebuiasca sa mergi la service-uri si sa dai o gramada de bani + piese. Cine o vinde nu o vinde ca e buna, ca daca era buna o tinea pentru el.

600 EUR pentru o masina veche, uzata, si neinmatriculata este foarte mult.
Ca sa mergi cu ea trebuie sa mai bagi inca cel putin 1000 EUR.

Fa-ti socotelile si daca iti convine, ia-o.