| Alexandrei1990 a întrebat:

Salut! Vreau sa imi achizitionez un cross pentru plimbari, sunt incepator si nu stiu cam ce capacitate cilindrică să imi iau pentru cele 90 de kg ale mele și aș dori și niște recomandări de mărci de motociclete bune

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau, dar eu ti-as recoamanda un cross trainer, ca-i mai indicat pentru cele 90 kg care le ai, mai ales ca-i usor de tinut in casa si poti exersa la orice ora din zi sau noapte.
Moto-cross-ul pe care il doresti (banuiesc ca la asta te-ai referit, ca alt "cross" ar putea fi o cruce bisericeasca), ti l-as recomanda la vara, cand esti deja subirel si fit.

| InOrOut a răspuns:

Pentru motor 4T ar fi ideal de 250cc
Pentru motor 2T ar fi ideal de 125cc
Dar ai categoria A? Daca nu ai poti merge doar pe camp