| rockvandam a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi colantez masina si nu stiu daca e legal sau nu..adica primesti ceva certificat de omologare pentru masina sau cum se procedeaza?
Si unde se colanteaza masini in Cluj-Napoza?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ii schimbi culoare din acte nu ai nicio problema

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atelierele de colantari trebuie sa fie omologate RAR pentru aceasta operatiune, dar ai nevoie de "hartii" de la ei, doar daca schimbi culoarea autoturismului, si trebuie sa mergi la RAR pentru a modifica si in acte culoarea.
In plus, doar firmele autorizate iti pot da factura si garantie pe colant.
Sunt multe firme in Cluj: https://www.google.com/......ps?/search

| rockvandam explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,vreau sa ii schimb culoarea.Am un gri si vreau o alta culoare, de exemplu un verde.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru rockvandam):

Iti trebuie hartie de la ei, apoi mergi la RAR pentru schimbare culoare. Se rezolva repede.