| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Vreau sa imi cumpăr o casca moto dar nu stiu ce culoare. Multi zic că e mai buna alba ca e mai vizibilă de către șoferi. Eu m-am gândit să îmi iau una neagra cu galben fluo ( scorpion exo 1200 air )
Care credeti ca e mai vizibilă?

Răspuns Câştigător
| Kron5tadt a răspuns:

Orice casca vopsita in culoare stridenta. Dar, daca vrei sa fii foarte vizibil, sa porti mereu o vesta reflectorizanta peste costum, conform legislatiei in vigoare. Este spre binele tau, chiar daca nu arati fain pe motor. Ceilalti participanti la trafic te vor observa mai usor. Drive safe!