| TheoRossi a întrebat:

vreau sa imi cumpar o masina, daca taxa este nerecuperata ce taxe trebuie sa platesc iar taxa de mediu si cea de timbru e tot una?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inmatriculare va mai trebui sa platesti, dupa caz, ITP, RCA, numerele de circulatie, impozitul pana la sfarsitul anului si rovinieta.
Timbrul de mediu este o taxa de mediu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa faci RCA pe numele tau, identificarea RAR, ceva taxe pentru certificat si inmatriculare la CEC si pentru numere daca le vrei preferentiale.

taxa de mediu si cea de timbru e tot una

| IosifSarbu138 a răspuns:

PatruIulie2012.