| dukas a întrebat:

Salut
vreau sa imi cumpar o masina second hand din Germania. cine ma poate ajuta cu detalii...site-uri de masini, locatii, etc.
dau funda! multumesc

Răspuns Câştigător
| quartz1999 a răspuns:

Salut,si eu mi-am cumparat masina din Germania, Eu stiu 2 site-uri ''renumite'' din Germania~:Autoscout si Mobile.de

| MaxiValau a răspuns (pentru quartz1999):

Da mai multe detalii, cum ar fi:
-Ai fost singur sau cu cineva platit care stia drumul?
-Cat a costat tot drumul, dus-intors )si daca ai fost cu cineva, cat ti-a cerut)
-De la cineva particular sau firme de vanzari masini sh?
-Cat a durat pana ai facut actele?

| quartz1999 a răspuns (pentru MaxiValau):

Am fost cu un prieten care stie foarte bine Germania(nu mi-a cerut nici un ban)
Drumul m-a costat cam 500-600 de euro cu benzina, cazare, mancare(masinile erau de consum mare)
Am cumparato de la cineva particular
Actele le-am facut sa zic in maxim 1:30 cu toate.

3 răspunsuri:
| nutujean a răspuns:

Mobile.de este cel mai mare si mai credibil site, te pot ajuta eu cu restul intrebarilor, actele se fac in maxim 2 ore, cheltuiala nu o poti sti de la inceput pana nu stii unde e masina si daca e buna