| deyutz95 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar o masina si nu stiu care ar fi mai ok, ford fiesta 1.25 benzina din 2010 sau honda civic type s 1.4 benzina 2007, pareri? Merg zilnic cam 50km, pe luna merg in jur de 1500 km, vreau o masina fiabila si sa nu consume mult.

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Din cele 2, mai ales pentru fiabilitate as merge pe Honda.In general Honda (mai ales la partea de motor ) is considerate una din cele mai fiabile masini. + civic e dintr-o clasa superioara fata de fiesta(adica se bate de la egal cu ford focus, in timp ce fiesta se bate mai degraba cu Honda Jazz).