| Boris09 a întrebat:

Salut, vreau sa îmi cumpăr un Subaru Brz și sunt curios dacă pot sa pun body kit pe mașină, as vrea rocketbunny v2, pot sa omologez tuningul la Rar sau este ilegal sa modific mașina în asemenea maniera?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tot esti interesat de muzica, de ce nu-ti iei un set de boxe pentru casa, sa poti asculta la ce volum doresti, pentru ca cele montate pe masini au anumite standarde si legal, depind de un volum scazut, ca sa nu incalci legea.

| Boris09 explică (pentru Violleta2022):

Nu știu de unde ai înțeles ca sunt interesat de muzica... Dacă nu ai înțeles despre ce am întrebat nu știu de ce te bagi în seama...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu schimbi culoare sau sistemul de iluminare nu ai nevoie de omologare. Un sofer cu permis pe bune care a invatat codul rutier as sti asta

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Atunci daca se modifica suspensiile si masina e lasata aproape de sol incat sa nu atinga nu necesita omologare? ITP nu zice nimic?