| Flavyuseduard a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un audi a3 2004-5-6 si tot dau de 2.0 tdi. Adevarat, e un motor puternic dar mi se spune sa ma feresc de cele in 2 axe, cele cu codul bkd sunt in 2 axe cumva? Sau cum imi pot da seama?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ia linistit oricare motor(in afara de cel cu 2 axe), verifica compresia, valorile la injectoare, volanta, si daca toate astea sunt in regula you're good to go. Nu uita ca sunt motoare costisitoare, si mai devreme sau mai tarziu va trebuii sa schimbi un injector, o turbina, poate dpf, si atunci e nasol daca nu ai banii.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Iti zic sincer, eu as fugii de oricare dintre ele.Chiar daca sa zicem iei unu care are doar un ax cu came, poate sa aiba injectoare cu probleme, probleme la volanta cu masa dubla, pompa de ulei, etc.Mai bine cumpara un 1.9 TDI BKC( nu BXE) si fa un stage 1 la 135cp si iti ajunge. Daca vrei musai 2.0 TDI mai aduna, ai rabdare si cumpara un 2.0 TDI CR (cele care incep cu C).