| utilizator7795 a întrebat:

vreau sa imi montez pe masina statie+subwoofer+ alte doua boxe amplificate..problema este ca nu stiu ce statie s-ar potrivi, ma gandeam la una pe 4 canale, pe doua sa leg boxele si pe doua subwoofer-ul..cine ma poate ajuta cu niste idei?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu asa am, statie pe 4 canale, 2 comutate in punte pentru subwoofer, celelalte cu boxe mai mari.
A mea e Magnat A4000, subwooferul Magnat T30, si boxele ceva ieftineli rotunde, scrie 90W si au undeva pe la 50W reali.
Pentru subwoofer insa mergea o statie mai puternica, asa primeste in jur de 100W in 4Ohmi, puterea lui maxima e 300W, cu 200W cred ca era perfect.
Poti cumpara si doua statii, una sa poata fi pusa in punte pentru subwoofer, cealalta pentru boxe.
Statie poti cumpara cam orice, nu conteaza foarte mult (te uiti la filtre, putere in functie de impedante), subwooferul conteaza mult, sa fie firma bunicica, fara Blaupunkt, SAL si alte cartoane, si cel si cel mai important, mp3-ul. Eu am unul pocnitoare, si din cauza lui nu se aude cine stie ce... Cand folosesc laptop in locul lui, bubuie dublu.

1 răspuns:
| utilizator7795 explică:

Mp3-ul e un pioneer si scoate foarte bine. cele doua boxe as vrea sa le amplific separat si sa le pun pe polita de la portbagaj..doar ca as vrea sa se auda si ceva bass, si asta e motivul pentru care vreau si subwoofer. oricum nu vreau ceva mare, doar cat sa se auda frumos, nu sa bubuie. oricum cred ca imi iau o statie pe doua canale momentan si cu doua boxe bune, din alea adanci pentru bass si eu zic ca e bine..si daca vreodata se pune problema o sa-mi iau o statiein 4 canale si montez si un subwoofer..multumesc mult pentru raspuns