| nmlnmlnmlooo a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu niste informatii si sfaturi despre Volkswagen golf 4 modele mai vechi, gen ( 2004 -2006). As vrea sa-mi cumpar una dar nu inainte de a sti cate ceva despre ea ( de preferat sfaturi pentru. diesel, dar accept si pentru. benzina )

4 răspunsuri:
| danutz2006 a răspuns:

Este o masina fiabila, costuri de intretinere relativ scazute ( 400 lei revizia anuala obisnuita), distributia la diesel se face la 5ani sau 90K km, si pentru diesel se va incadra in principiu la Euro4.

| Mimi1994 a răspuns:

Eu am avut un Golf 4 din 2002, 1.9 90 cai cod motor ALH. Este un motor fiabil, ieftin, are toate calitatile! O sa il contrazic putin pe danutz2006, o revizie anuala cu filtre originale si unei Castrol ma consta undeva intre 250-300 lei.
Din 2013 pana acum 2 luni cand am vandut-o, nu a fost nevoie sa ii schimb distributia( in conditiile in care am facut aproximativ 150 000km cu masina in acest timp). Masina a fost mereu tinuta sub observatie de un mecanic de la AutoLeader, fiind prieteni.

| nmlnmlnmlooo explică (pentru Mimi1994):

Cam la ce pret gasesc un Golf ca al tau?

| Mimi1994 a răspuns (pentru nmlnmlnmlooo):

2000-3000 de euro, depinde de starea lui.