| anonim_4396 a întrebat:

Salut,vreau sa-mi cumpar 2 cauciucuri pentru masina,nu prea vreau sa investesc mult ce parere aveti ce sa aleg dintre Kama,Viking, Tigar, Fortune? Vreau o parere de la cine a avut sau are, multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu zic nimic de siguranta celorlalti participanci la trafic, de care nu iti pasa, o sa zic de a ta

cauciucurile sunt foarte importante, cumpara cauciucuri de calitate pentru ca pot face diferenta intre viata si moarte, pentru tine sau pietoni.

un cauciuc de calitate inferioara poate sa aiba distanta de franare de 20-30-40 metri, unul bun scade sub acele valori, fiecare metru conteaza.

deci, concluzia, este ca e o cheltuiala nu o investitie dar poti sa o privesti ca pe o investitie in sansele ca viata ta sa nu se sfarseasca brusc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niste firme fantomă. Nu iti ofera nicio siguranță

| Panamax a răspuns:

Cauta Nokian.Sunt foarte silentioase si au o aderenta fantastica.