| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mi deschid un service auto.De ce am nevoie? Pot accesa fonduri europene?

3 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

Buna. Da poti accesa fondurile europene. Din cate stiu acestia iti asigura undeva pana la 80-90 la suta din valoarea afacerii. Tu trebuie sa te ocupi de proiect. In primul rand ai nevoie de cativa bani pentru a da drumul actelor, sa iti faci proiectul sa accesezi fondurile europene. Trebuie sa-ti alcatuiesti un plan bun sa demonstrezi ca faci ceva cu banii. Apoi o sa fie nevoie sa cauti un loc de inchiriat, aparatura necesara, ai nevoie de un mecanic sef si alti muncitori(mecanici), curatatori, ai nevoie de o contabila secretara cineva care sa gestioneze banii si clientii bineinteles.

| anonim_4396 explică (pentru Goddess23):

Deci, eu trebuie sa mi fac proiectul pe care il voi trimite celor care imi dau fonduri europene?

| Goddess23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da tu il faci. Bineinteles ca poti sa ceri ajutor de la cineva cu care sa cooperezi ca sa iasa un proiect bun si ei sa te sustina.