| Danielpk a întrebat:

Salut, vreau sa pun pe un motor de cross, motor de atv de 124cc 4 t pentru ca motorul de pe cross e prea mic de 80cc 2t nu prea urca penti etc. aveti idee merita sa incerc?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu-l omologhezi și apoi mergi cu el doar pe arături. Merită?

| Danielpk explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru Danielpk):

Pune-l

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce transmisii au, si cum se potriveste motorul celalalt la suporti, cum incape pe cross, etc.
Daca dpdv tehnic il pui usor, normal ca merita incercarea.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Eu am o motocicleta de 200cc dar un prieten are una identică doar ca un motor mai mic 150cc ambele sunt in 4 timpi. Chiar dacă diferență pare relativ mică, pe traseu diferență e foarte mare. La capitalul fugă il las în spate lejer, ear la putere reușesc să ridic un deal foarte abrupt si lung cu in treapta a5 cu 3 persoane pe ea. Ear el cu 2 si este nevoit să dea treapta a 4. Dacă merita? Daca important este sa poti face toata manoperă si s-o faci bine sa nu zboare motorul de la locul lui?

| Danielpk explică (pentru Ghengbeng18381):

Ma pricep cat de cat happy