| deyutz95 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu daca esti obligat sa ai roata de rezerva in portbagaj la masina, adica sunt masini care nu au loc pentru ea din fabrica sau cei care au instalatie gpl in locul unde trebuia sa fie roata de rezerva

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti obligat dar este bine sa ai, ca sa nu stai prea mult daca trebuie sa schimbi o roata.

| darrio2007 a răspuns:

Obligatorie nu e dar ca sa spui ca nu au din fabrica loc pentru roata de rezerva, nu te cred. Cauta mai bine.

| Sofer a răspuns:

Nu este obligatoriu. In multe cazuri se renunta la roata de rezerva ca se monteaza o butelie GPL.

| Raducons a răspuns:

Daca se intampla sa faci pana ce faci, poti sa scoti camera ca la bicicleta si sa o lipesti? Trebuie sa ai, o schimbi si pleci mai departe, trebuie sa gasesti un loc undeva sa o pui

| Mad1 a răspuns:

Nu este obligatorie.dar niciodata nu se stie.

| Atfas a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar este bine macar sa ai un kit de pana.