| BalasoiuDaniel a întrebat:

Vreau să știu și eu un lucru. Sau mă rog, mai multe detalii. Treaba e așa. Am o mașină cumpărată din alta tara pe numele meu, numerele sunt tot pe numele meu, înscrise în țara de unde a fost cumpărată mașina. Acuma treaba e ca nu am mai folosit mașina de ceva timp și acum au expirat toate de la ea. Mașina fiind în Romania. Ce as vrea eu să știu este daca pot sa fac in așa fel încât să transfer mașina pe România fără să mă duc în țara respectivă? Daca se poate și știți cum, as vrea sa îmi dați ceva detalii ori un site unde as putea sa aflu mai multe. Înainte să ziceți ceva aiurea, am căutat pe alte site-uri dar nici unul nu explică situația în care sunt eu. Mersi fain.

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

O duci pe platforma la RAR,o declari la primarie, si o inmatriculezi pe Romania la Politie.

| BalasoiuDaniel explică (pentru Panamax):

Poate nu am fost destul de clar. Asta am citit și eu pe net. Dar treabă e că mașina încă e înscrisă în altă țară. Nu am scos-o din circulație din tara respectiva.

| Panamax a răspuns (pentru BalasoiuDaniel):

Nu te intreaba nimeni daca inca este in circulatie in alta parte, si nu deranjeaza pe nineni treaba asta

| speedy10 a răspuns:

Cum adică sa transferi mașina?, sa o treci pe altcineva, tu fiind in străinătate?

| BalasoiuDaniel explică (pentru speedy10):

Adică să o trec tot pe numele meu dar in Romania. Sa ii pun numere românești și să ii fac asigurarea și tot ce mai trebuie in Romania.