| Paul_Bolos_1997 a întrebat:

Vreau sa vand o masina, astazi este sambata si nu stiu daca trebuie ceva acte de vanzare/cumparare original sau poate fi si facut de mana?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul de vanzare-cumparare poate fi incheiat si sub forma inscrisului sub semnatura privata, respectiv scris de mana de cumparator sau vanzator, datat si semnat de ambele parti (vanzator si cumparator).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Azi e duminica si gasesti modele de acte pe net

| CodrutElian1990 a răspuns:

Model de pe net, completat la calculator, deoarece la unele birouri de inmatriculari-radieri nu primesc scrise de mana.