| RazvanC28 a întrebat:

Vreau sa verific o masina, si ma gandeam la Carvertical, insa nu stiu daca e Scam sau nu. Adica ma refer ca daca bag datele cardului, mi e frica sa nu imi traga mai multi bani!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun serviciu de plata nu ia bani mai mulți la platile online
Doar ca s-ar putea sa iei o teapa. Daca masina a fost reparat in vreun service care nu are legatura cu baza de date a producatorului nu o sa afli nimic de pe carvertical

| KR0NSTADT a răspuns:

E în regulă, stai liniștit.
Totuși, dacă mașina a fost în vreun service pentru reparații, iar ei nu au băgat datele în sistemul centralizat, mașina poate să figureze ca fiind fără evenimente la cei de la Carvertical.

| ReZiSTorr a răspuns:

Eu iti zic sincer ca am incercat, am scos toti banii de pe card si mi-au ramas doar 100 de lei.Am verificat masina pe carvertical si totul a fost ok, nu mi-au tras mai multi bani.

| RazvanC28 explică (pentru ReZiSTorr):

Am vazut acolo cand sa cumperi raport iti pare Statele unite, trebuie sa selectez neaparat Romania? sau e ok si asa?

| Sofer a răspuns (pentru RazvanC28):

Selectezi pe RO bagi seria și cumperi raportul.

| C0rnel223 a răspuns:

Am folosit Carvertical de mai multe ori și totul a fost în regulă. Cred că este alegerea potrivită pentru verificarea istoriei mașinii.