| gtr2rr3 a întrebat:

Vw Passat(2008) sau Skoda Superb(2007)? Dare este mai performanata?, care e mai confortabila?, care merita mai mult? Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce motoare?
ce nr de km?
ce doatari?
cati km?
cate revizii facute?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca performante probabil sunt egale, pentru mecanica este in totalitate 'imprumutata' de la Volkswagen la Skoda.
La confort, Superbul mi s-a parut mai bun decat Passat.
Eu zic ca merita amandoua in aceeasi masura, sunt masini foarte asemanatoare, insa parca Skoda e mai simpatica, de VW e prea plin.

| Florian20405 a răspuns:

Ca si performante sunt cam la fel, dar ca si comfort fata de passatul normal (nu cc) superbul este peste.Superbul este o limuzina! big grin